Copywriter

Rozpoczynasz rekrutację na stanowisko Copywriter? Skorzystaj z naszego uniwersalnego szablonu oferty, oszczędzając sobie czas.

Rekrutujesz na to stanowisko?

Rekrutujesz na stanowisko Copywriter?

Rozpoczynasz w swojej firmie rekrutację na stanowisko Copywritera i zastanawiasz się, jak podejść do napisania oferty pracy? Jesteśmy tu, by Ci pomóc. Przygotowaliśmy dla Ciebie poniżej małą ściągę, która wyjaśni Ci — czym zajmuje się Copywriter. Gdy już ją przeczytasz – śmiało skorzystaj z naszego szablonu oferty pracy w swojej rekrutacji. W całości — lub jako inspiracji 🙂

Co robi Copywriter?

Zadaniem copywritera jest tworzenie tekstów pisanych na potrzeby marketingowe. Mogą to być publikacje, slogany reklamowe, oświadczenia związane z tematyką zgodną ze strategią marketingową i potrzebami innych działów.

Dzieki integracji z LinkedIn Jobs i stroną kariera możesz opublikować to ogłoszenie za darmo.

Rola w organizacji:

Poszukujemy Copywritera, kreatywną osobę, która potrafi przyciągać uwagę czytelników i tworzyć skuteczne teksty reklamowe oraz treści marketingowe. Jeśli masz zamiłowanie do pisania, jesteś pomysłowy i chcesz rozwijać się w obszarze marketingu, dołącz do naszego zespołu. Sprawdź poniżej, co oferujemy i czego oczekujemy na tym stanowisku.

Oczekiwania:

  • Doświadczenie zawodowe w copywritingu
  • Znajomość technik pisania reklamowego
  • Umiejętność tworzenia treści zgodnych z briefem i zrozumieniem odbiorcy
  • Dobra znajomość zasad gramatyki i ortografii
  • Kreatywność i zdolność do generowania oryginalnych pomysłów
  • Znajomość narzędzi wspomagających copywriting (np. programy do analizy słów kluczowych)
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki związane z komunikacją, marketingiem lub filologią
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność obsługi programów do edycji tekstu (np. Microsoft Word)
  • Umiejętność dostosowywania treści do różnych kanałów dystrybucji
  • Doświadczenie w tworzeniu treści SEO-friendly
  • Kreatywność i otwartość na nowe wyzwania
  • Analityczne podejście do pracy

Zadania:

  • Tworzenie tekstów reklamowych, opisów produktów, artykułów i innych treści marketingowych
  • Opracowywanie koncepcji reklamowych i kampanii marketingowych
  • Redagowanie i poprawianie treści pod kątem stylistycznym i językowym
  • Współpraca z zespołem marketingowym w celu realizacji założonych celów
  • Analiza i optymalizacja treści pod kątem wyników
  • Tworzenie strategii komunikacji marki
  • Monitorowanie trendów w branży copywritingowej i marketingowej
  • Praca z briefami i wymaganiami klientów
  • Tworzenie treści dla różnych kanałów dystrybucji (strona internetowa, media społecznościowe, newslettery, reklamy)

Co oferujemy?

  • Wynagrodzenie w przedziale od 5000 do 8000 PLN brutto miesięcznie
  • Umowa o pracę lub B2B
  • Prywatna opieka medyczna
  • Możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej
  • Elastyczne godziny pracy
  • Karta Multisport
  • Dofinansowanie do kursów i szkoleń
  • Atmosfera przyjazna dla rozwoju i kreatywności
  • Pakiet rekreacyjny
  • Możliwość pracy w inspirującym środowisku
  • Możliwość zdobycia doświadczenia w różnorodnych projektach
  • Ubezpieczenie na życie
  • Przyjazna atmosfera pracy
Jesteś gotowy na opublikowanie ogłoszenia dla Copywriter?
LinkedIn, Talent.com, strona kariera – zamieść swoje ogłoszenie za darmo.

Podobne opisy stanowisk pracy