Nowości w TRAFFIT

Nowe API dla OLX w Trafficie – co i jak?

Miło nam poinformować, że właśnie uruchomiliśmy nową wersję API dla platformy OLX w Trafficie. Poniżej podpowiadamy, jak z niej korzystać.

 

Gdzie mogę włączyć uprawnienia do dodawania konta OLX do Traffita?

Aby włączyć uprawnienia do dodawania konta OLX wybranej grupie użytkowników, wejdź w Ustawienia -> Uprawnienia. Następnie wybierz grupę uprawnień z listy po prawej stronie, rozwiń sekcję Ograniczenia i zaznacz pole Zarządzaj kontem OLX:

Traffit poprosi Cię o potwierdzenie.

 

Jak dodać konto OLX do Traffita?

Aby dodać konto OLX do swojego Traffita, wejdź w Ustawienia -> Ogłoszenia i klauzule -> Multiposting -> Ustawienia OLX i kliknij w przycisk Dodaj konto OLX:

Zostaniesz przeniesiony na stronę logowania OLX, a po zalogowaniu – z powrotem do Traffita, gdzie pojawi się informacja o tym, który użytkownik dodał konto OLX:

Pamiętaj, że do jednego Traffita możesz podłączyć tylko jedno konto OLX.

 

Jak usunąć konto OLX z Traffita?

Przejdź do Ustawienia -> Ogłoszenia i klauzule -> Multiposting -> Ustawienia OLX i kliknij Usuń konto OLX:

Pojawi się komunikat z prośbą o potwierdzenie usunięcia konta. Gdy potwierdzisz, konto zostanie usunięte, a widok ustawień OLX przeładowany do stanu sprzed dodania konta.

UWAGA: Użytkownik bez nadanych uprawnień do zarządzania kontem OLX w Ustawieniach OLX widzi pole z informacją czy konto jest dodane czy nie, a przyciski Dodaj konto OLX i Usuń konto OLX są dla niego nieaktywne:

 

Jak stworzyć ogłoszenie na OLX z Traffita?

Najpierw stwórz ogłoszenie i formularz rekrutacyjny. Następnie przejdź do zakładki Rekrutacje, wybierz rekrutację z listy i przejdź do podzakładki Ogłoszenie -> Multiposting, po czym najedź na kafelek OLX i kliknij Opublikuj ogłoszenie:

Następnie wybierz ofertę, dla której jest to ogłoszenie i wypełnij formularz:

Pola oznaczone kolorem czerwonym są wymagane. Zwróć uwagę, że po wyborze kategorii do formularza dodawane zostaną dodatkowe pola, w zależności właśnie od kategorii.

Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij Publikuj (musisz uzupełnić wszystkie pola wymagane, aby przycisk się uaktywnił). Następnie odczekaj chwilę, aż administratorzy serwisu OLX je zatwierdzą.

 

Gdzie znajdę listę opublikowanych ogłoszeń?

Przejdź do zakładki Rekrutacje, wybierz rekrutację z listy i przejdź do podzakładki Ogłoszenie -> Multiposting, po czym najedź na kafelek OLX i kliknij Pokaż ogłoszenia:

Na liście zobaczysz wszystkie opublikowane na OLX ogłoszenia. Ogłoszenia opublikowane za pomocą poprzedniej wersji systemu mają nieaktywny przycisk akcji (są tylko do odczytu):

W przypadku gdy jakieś pole w ogłoszeniu zostało wypełnione nieprawidłowo, w kolumnie Błędy publikacji pojawi się odpowiednia informacja wraz z możliwością edycji ogłoszenia.

Zwróć uwagę na statystyki dostępne w ostatniej kolumnie:

Widzisz tam kolejno:

  • datę i godzinę, dla której prezentowane są statystyki;
  • liczbę wyświetleń ogłoszenia;
  • liczbę odsłon numeru telefonu w tym ogłoszeniu;
  • liczbę osób, które obserwują to ogłoszenie.

 

Jak Wam się podoba nowa wersja integracji? Dajcie znać w komentarzach poniżej 🙂

You Might Also Like